KGHM Metraco na Targach Pol Eco System w Poznaniu w dniach 11-14.10.2016 r.

KGHM Metraco S.A. zostało zauważone podczas Targów Pol Eco System. Spółka otrzymała dyplom i nagrodę jubileuszową z okazji 25-lecia istnienia firmy.

W tegorocznej edycji targów zaprezentowało się ponad 480 firm z 15 krajów świata zgromadzonych na łącznej powierzchni 25.000m2. Wystawę odwiedziło ponad 7 tysięcy zwiedzających. Reprezentanci KGHM Metraco promowali trzy produkty: sól kamienną drogową, kruszywa pomiedziowe oraz złom miedziowy.

Sól drogowa sprzedawana jest do firm zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg. Obecność na targach branżowych to okazja do podtrzymania dobrych relacji z dotychczasowymi klientami oraz nawiązania nowych kontaktów z potencjalnymi odbiorcami i dostawcami. Rozmawialiśmy z przedstawicielami firm komunalnych, powiatów i gmin.

KGHM Metraco zajmuje się również przerobem złomów miedzi, które dostarczane są do hut KGHM, zakupem złomu stalowego drobnego 5-150 mm oraz zagospodarowaniem odpadów użytecznych  z Oddziałów KGHM (złom kabli Cu i Al, złom silników, transformatorów, chłodnic, Zu żyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny). Dzięki targom mogliśmy poznać nowe firmy zajmujące się dostarczaniem złomu miedziowego i stalowego. Ekoinowacyjne rozwiązania wykorzystywane są w trakcie zagospodarowania żużli pomiedziowych pochodzących z Huty Miedzi Głogów i Legnica. Proces produkcji polega na urobieniu żużla szybowego, a następnie jego przekruszeniu i przesianiu celem uzyskania mieszanek oraz grysów różnych frakcji. Materiały te są stosowane w budownictwie drogowym.

Udział w targach był okazją do spotkań z przedstawicielami liderów w branży budownictwa drogowego m.in. Skanska S.A., podczas których omawiane były zagadnienia dotyczące dostaw materiałów na budowę poszczególnych odcinków dróg oraz  dalszej współpracy w 2017r. Była to dla nas kolejna udana impreza podczas której  promowaliśmy produkty KGHM Metraco S.A. Targi Pol Eco System odbywają się corocznie w Poznaniu.